Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

W planach są dwa parki na Klinach

Podczas październikowej sesji Rady Miasta Krakowa zostały podjęte uchwały, dotyczące utworzenia dwóch parków miejskich na Klinach. Pierwszy z nich, o powierzchni 6,5 ha, zostanie zlokalizowany w dzielnicy Swoszowice, natomiast drugi, o powierzchni 27 ha, w dzielnicy Dębniki.

Fot. pixabay.com

Pierwszy z nich będzie w okolicy skrzyżowania linii kolejowej nr 94 z terenem południowej obwodnicy Krakowa. Natomiast drugi jest zbiorem sąsiadujących ze sobą czterech obszarów znajdujących się w dzielnicy VIII Dębniki pomiędzy ulicami: Stanisława Działkowskiego, Spacerowej i Komuny Paryskiej, a terenem południowej obwodnicy Krakowa.

Uwagi do obu planów można składać do końca tego roku. Należy wskazać nieruchomość, której wniosek dotyczy. Można je składać zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej poprzez formularz zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej lub mailem na adres: wnioski-bp@um.krakow.pl.

Forma papierowa to złożenie pisma z wnioskiem w Punkcie Obsługi Mieszkańców UMK (dzienniki podawcze, stanowiska informacyjno-podawcze) lub – w przypadku ograniczeń w bezpośredniej obsłudze klienta – wrzucenie do odpowiedniego pojemnika umieszczonego w pobliżu wejścia do budynku Urzędu Miasta Krakowa. Można też wysłać pismo drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Mogilska 41, 31-545 Kraków.

Prace nad sporządzeniem obu planów dla tych parków prowadzi Wydział Planowania Przestrzennego UMK.

Z informacją związaną z parkiem dla dzielnicy Swoszowice można zapoznać się tutaj, natomiast dla obszaru Dębniki tutaj.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-15
Data aktualizacji: 2021-11-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź