Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Listopad w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Spacery miejskie, warsztaty dla dzieci i dni otwarte – to wszystko czeka w listopadzie w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. św. Wawrzyńca 15.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Harmonogram listopadowych wydarzeń:

Warsztaty techniczne „Budujemy eko-kolejki!”
sobota, 27 listopada, godz. 13.00

W związku z kończącym się właśnie Międzynarodowym Rokiem Kolei spotkamy się z miłośnikami ciuchci, kolejek, tramwajów i może innych jeszcze nieodkrytych pojazdów szynowych, aby stworzyć niepowtarzalne ekologiczne pojazdy! Dlaczego ekologiczne? Bo do ich budowy użyjemy materiałów z recyklingu. Każdy uczestnik będzie mógł zaprojektować i ozdobić swoją kolejkę. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymają upominki - niespodzianki!

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-14 lat wraz z rodzicem / opiekunem.
Cena biletu za parę dziecko i rodzic: 40 zł. Bilet na warsztaty upoważnia jednorazowo do skorzystania ze „Strefy Kreatywności”.

Gra miejska SPINGO pt. „Mobilność – V – Prędkość”
niedziela, 28 listopada, godz. 12.00

Gra polega na odkrywaniu ciekawostek związanych z mobilnością. Dowiemy się, czym poruszano się w Krakowie w XVIII w., a czym na początku XX w.  Obliczymy, ile paliwa zużywały pierwsze auta i kiedy na krakowskich ulicach pojawiły się pierwsze autobusy. Trasa gry wiedzie punktami znajdującymi się na Krakowskim Szlaku Techniki.

Uczestnicy SPINGO otrzymają przygotowane pakiety do gry, zawierające: mapkę z punktami docelowymi trasy, informacjami o punktach i zadaniami do realizacji, kopertą z dodatkowymi zagadkami oraz gazetkę zawierającą ciekawostki naukowe i informacje historyczne. Po powrocie z gry, uczestnicy przedstawiają rezultaty zadań i zdjęcia z punktów gry, do których dotarli.

Gra terenowa SPINGO realizowana w ramach projektu „SPINaj naukę”. Projekt realizowany jest wspólnie z 11 instytucjami i centrami nauki i jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Koszt uczestnictwa całej grupy to 40 zł. Zespoły mogą liczyć maksymalnie po cztery osoby. Każdy kolejny uczestnik proszony będzie o wykupienie biletu w cenie 19 zł.


MIM prosi o wcześniejszą rezerwację na wydarzenia. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00–16.00: telefonicznie: 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo: rezerwacja@mim.krakow.pl

Przy zakupie biletów MIM zachęca do skorzystania ze zniżek:

  • Krakowskiej Karty Rodzinnej
  • Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  • Karty Krakowskiej
  • karty #zwiedzajKraków

Odpowiedni dokument uprawniający do zniżki należy okazać przy zakupie biletu w kasie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-05
Data aktualizacji: 2021-11-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź