Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zgłoś się do konkursu „Młodzi=Przedsiębiorczy”

Cechy i umiejętności pozwalające podejmować twórcze wyzwania, radzić sobie w trudnych sytuacjach, proponować innowacyjne rozwiązania, zarabiać oraz pozyskiwać i gromadzić środki finansowe – to według organizatorów konkursu „Młodzi=Przedsiębiorczy” cechy postawy przedsiębiorczej. Jak pokazać taką postawę za pomocą trzyminutowego filmiku? Młodzi krakowianie na pewno znajdą na to kreatywny sposób, co pozwoli im wziąć udział w nowym konkursie, przygotowanym w ramach miejskiego programu „Młody Kraków 2.0”.

Fot. materiały prasowe

Jaka jest osoba przedsiębiorcza? Organizatorzy konkursu podpowiadają: osoba przedsiębiorcza jest kreatywna – znajduje nieszablonowe rozwiązania i twórczo rozwiązuje problemy; odważna – podejmuje inicjatywę, przewodzi w grupie, przedstawia i wdraża odpowiednie dla swojego otoczenia rozwiązania; pracowita i konsekwentna – potrafi realizować zadanie zgodnie z planem i doprowadza je do finału; gospodarna i sprawna w pozyskiwaniu środków finansowych i zarządzaniu nimi.

Konkurs „Młodzi=Przedsiębiorczy”, przygotowany w ramach miejskiego programu „Młody Kraków 2.0” skierowany jest do młodzieży w wieku 13–26 lat, mieszkającej, uczącej się, studiującej lub pracującej w Krakowie. Do konkursu może przystąpić osoba indywidualna lub zespół składający się nie więcej niż z trzech osób.

Filmik nadesłany na konkurs powinien prezentować sylwetkę i dokonania osoby, odznaczającej się postawą przedsiębiorczą. Może prezentować pracę zarobkową, społeczną, liderską, o ile wiąże się ona z realizacją postawy przedsiębiorczej. Może być to opowieść o podejmowaniu wyzwań biznesowych, zarobkowych, ale także o działaniach dotyczących środowiska lokalnego, szkolnego lub grupy rówieśniczej.

Nagranie nie powinno być dłuższe niż trzy minuty. Film powinien zostać przygotowany w rozdzielczości minimum 720 P. Wypowiedzi bohatera filmu, oprócz warstwy dźwiękowej, powinny zostać wyrażone na ekranie w postaci napisów.

Wybrane filmy, nadesłane na konkurs, zostaną wykorzystane w kampanii promującej postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży i opublikowane w Internecie w semestrze letnim roku szkolnego 2021/2022. Autor najlepszego filmu otrzyma tablet graficzny, przewidziano także dodatkowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego dla autorów pozostałych wyróżnionych filmów.

Termin przesyłania filmików upływa 31 grudnia. Dodatkowe informacje i regulamin można znaleźć tutaj.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-05
Data aktualizacji: 2021-12-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź