Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków „Miastem roku 2021” w belgijskim konkursie dla podróżników

Kraków drugi raz z rzędu został wybrany przez belgijskich internautów „Miastem roku 2021” w konkursie „Belgian Tourist Award – What's up! 2021”. Na swoich faworytów Belgowie mogli głosować od 1 do 30 lipca. 

Fot. materiały prasowe

W pierwszym etapie konkursu redaktorzy portali turystycznych wybrali 11 destynacji, w trzech różnych kategoriach: Kraj Roku, Region Roku i Miasto Roku. W drugim etapie głosy oddawali belgijscy internauci. Z ok. 10 000 głosujących, Kraków otrzymał 6.630 głosów, wygrywając z Monachium, Nantes i Edynburgiem. W czołówce znalazła się również Malta i Tyrol.

– Zdobycie nagrody to wielka przyjemność i zaszczyt. Kraków jest najsłynniejszym polskim miastem za granicą i najczęściej odwiedzanym. Jest tam dużo wspaniałej i bardzo ciekawej kultury, oraz życia, bo Kraków jest metropolią młodych. To również jedno z najbardziej zielonych miast – w indeksie Husqvarna Urban Green Space Index (HUGSI) Kraków zajął piąte miejsce na świecie i trzecie w Europie – podkreśla Dominika Szulc, Dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej w Belgii.

„Belgian Tourist Award” to konkurs organizowany przez GRANDE.be, największy portal turystyczny we Flandrii, we współpracy z belgijskimi stronami turystycznymi Vacancesweb.be / Vakantieweb.be, najbardziej znanym dwujęzycznym portalem turystycznym w Belgii. Konkurs organizowany jest dla internautów w celu wyłonienia najlepszych destynacji turystycznych dla belgijskich podróżników. W 2020 r. konkurs nie odbył się z powodu pandemii COVID-19.

pokaż metkę
Autor: Dagmara Chylewska-Olech
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-29
Data aktualizacji: 2021-11-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź