Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków pamięta o swoich bohaterkach

Z okazji dnia Wszystkich Świętych na grobach wyjątkowych kobiet pojawią się znicze „Kraków pamięta”. W ten symboliczny sposób miasto chce podkreślić, jak ważna jest pamięć o wspaniałych artystkach, farmaceutkach, sportowczyniach, działaczkach, pisarkach i aktorkach, które zmieniały Kraków przez wieki.

Fot. krakow.pl

Historia krakowianek zasługuje na upamiętnianie. Na stronie Zarządów Cmentarzy Komunalnych w zakładce „Znane postaci” uzupełniamy informację o niezwykłych mieszkankach naszego miasta, które spoczywają na cmentarzu Rakowickim. Na czele z pierwszymi studentkami Uniwersytetu Jagiellońskiego – Janiną Kosmowską i Stanisławą Dowgiałło i ASP – Zofią Baltarowicz-Dzielińską, Kazimierą Bujwidową, Antoniną Hoffman, Jadwigą Jędrzejowską, Władysławą Habichtówną, Wandą Bobkowską, Heleną Modrzejewską, Wisławą Szymborską czy Ewą Demarczyk.

Szlakiem krakowskich bohaterek

Jest to początek prac nad szlakiem tematycznym po krakowskich cmentarzach, poświęconym lokalnym bohaterkom, który będzie tworzony wspólnie z Zarządem Cmentarzy Komunalnych. Szlak będzie będzie stanowił uzupełnienie dla powstającego ogólnomiejskiego turystycznego szlaku krakowianek, którego inauguracja już niedługo.

Całość działań wpisuje się w ideę projektu „Krakowianki siłą miasta”!

Krakowianki siłą miasta!

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-27
Data aktualizacji: 2021-11-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź