Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Edukacja klimatyczna na konferencij

27 października o godz. 8:00 w sali obrad RMK przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 odbędzie się konferencja klimatyczna „Młodzi z klimatem”, współorganizowana przez Młodzieżową Radę Krakowa. Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec objął to wydarzenie honorowym patronatem.

Fot. Młodzieżowa Rada Krakowa

Konferencja ma na celu przedstawienie ogólnopolskich postulatów dotyczących edukacji klimatycznej wypracowanych przez Klimatyczny Dialog Młodzieżowy, który obecnie reprezentuje głos młodzieży całej Polski dotyczący edukacji klimatycznej. Klimatyczny Dialog Młodzieżowy skupia w sobie pięć organizacji (Polska Rada Organizacji Młodzieżowych, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Młodzieżową Radę Klimatyczną, Młodzieżową Radę Ekologiczną oraz Radę Dzieci i Młodzieży RP).

Podczas konferencji odbędą się warsztaty, dzięki którym krakowska młodzież będzie miała okazję wypracować własne postulaty dotyczące edukacji klimatycznej, które później zostaną przekazane do odpowiednich organów miasta. Krakowska młodzież  będzie również miała możliwość wzięcia udziału w symulacji dotyczącej metod walki z kryzysem klimatycznym, która odbędzie się po wysłuchaniu eksperta z miejskiej spółki Klimat-Energia-Gospodarka Wodna.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-10-26
Data aktualizacji: 2021-10-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź