Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wiadukt w ciągu ul. Kąpielowej – konsultacje

29 października ruszyły konsultacje społeczne dotyczące projektu koncepcyjnego wiaduktu drogowego nad układem torowym w ciągu ul. Kąpielowej. Obiekt ma poprawić dojazd do ul. Zakopiańskiej od strony Swoszowic.

Fot. unsplash.com

Projekt koncepcyjny dla wiaduktu w ciągu ul. Kapielowej jest obecnie opracowywany na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. Ma on pozwolić na podjęcie w przyszłości działań, których efektem będzie realizacja tego zadania. Przedstawione rozwiązania sytuacyjne zapewnią geometrię dostosowaną do ruchu pojazdów komunikacji miejskiej oraz utrzymania połączenia pieszego i rowerowego.

Budowa wiaduktu jest konieczna w związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów. Nowa infrastruktura ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, pieszego i rowerowego, a także kolejowego. W związku z realizowanymi inwestycjami kolejowymi obszar ten musi mieć zapewnioną odpowiednią obsługę komunikacyjną między innymi poprzez bezkolizyjne przekroczenie linii kolejowej oraz dogodne powiązania z istniejącym układem drogowym.

Warto dodać, że poza koncepcją samego wiaduktu nad torami kolejowymi, opracowanie, które zleca ZIM ma też uwzględniać zmiany w zakresie przyległego układu drogowego – chodzi m.in. o ulice Torową, Armii Kraków i Kolejarzy, a także dojazd do planowanego w tym rejonie parkingu P+R przy przystanku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Zaplanowane do 19 listopada konsultacje społeczne mają na celu zebranie uwag mieszkańców do proponowanych na obecnym etapie rozwiązań. Planowane są dwa dyżury telefoniczne oraz spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami. Uwagi do projektu opracowania będzie można zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej.

O szczegółowym harmonogramie konsultacji społecznych będziemy informować w najbliższym czasie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-22
Data aktualizacji: 2021-10-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź