Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wniosek jednogłośnie przyjęty

Wniosek w sprawie zmywania ulic i chodników oraz informacja na temat kontroli palenisk w ramach Uchwały antysmogowej - o tym dyskutowali radni na posiedzeniu Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Wniosek do Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie zabezpieczenia środków w Budżecie Miasta na 2022 rok na zadanie zmywanie ulic i chodników dla zmniejszenia wtórnej emisji pyłów i poprawy jakości powietrza w Krakowie został jednogłośnie przyjęty przez radnych z Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza.

Straż Miejska poinformowała również radnych na temat kontroli w ramach Uchwały antysmogowej. Dwa lata temu miasto przeprowadziło ok. 5,7 tys. kontroli, w zeszłym roku odbyło się 2,2 tys. kontroli. W tym roku Straż Miejska zapowiada zmianę zasady kontroli - zamierza kontrolować wszystkie budynki, w których jeszcze mogą znajdować się paleniska, a wykaz obejmuje 590 budynków.– Każde z tych miejsc zostanie skontrolowane i to na pewno nie raz – mówił zastępca komendanta Straży Miejskiej Radosław Gądek.  

- W związku z podwyżkami cen gazu, które są i będą znaczne, czy nie obawiacie, że mieszkańcy zaczną ponownie palić w piecach węglem – pytała radna Małgorzata Kot. Warunkiem dofinansowania była wymiana lub stała modernizacja pieca. Jeżeli w trakcie kontroli okaże się, iż mieszkaniec zmienił sposób ogrzewania na nieekologiczny wówczas musi zwrócić dofinansowanie wraz z odsetkami.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-10-21
Data aktualizacji: 2021-10-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź