Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jesień w MuFo

Za oknami trwa złota polska jesień, a MuFo zaprasza na trzecią serię spotkań warsztatowych w ramach cyklu „Plamka żółta”. Spotkania z fotografami i fotografkami, odbywające się pod hasłem „Fotografia – pokazać niemożliwe”, poświęcone są nieoczywistym rewirom fotografii i pozwolą na przyjrzenie się z bliska metodom pracy współczesnych artystów. 

Fot. Kamila Kansy / MuFo

Plamka Żółta – trzecia odsłona

Część powierzchni oka zajmuje plamka żółta – to miejsce na siatkówce, gdzie znajduje się najwięcej receptorów wzroku. Jej uszkodzenie może powodować zniekształcenie widzenia, obniżenie ostrości wzroku lub zaburzenie odbioru barw.

W czasie, gdy możliwości spotkań i kontaktów są ograniczone, a sposoby poznawania przez nas świata i komunikacji uległy zmianie i zniekształceniu, już po raz kolejny zapraszamy na cykl spotkań, podczas których rozmawiamy o uważności w fotografii.

W trakcie warsztatów, skupionych wokół konkretnych problemów, zaproszeni przez nas fotografowie i fotografki dzielą się doświadczeniem, przemyśleniami, wątpliwościami. Pokazują tropy, które podejmują w swojej twórczości, opowiadają o swoich metodach pracy.

Spotkania są próbą odejścia od klasycznej, hierarchicznej relacji, w której prowadzący dyktuje sensy i znaczenia. Stawiamy na możliwość wspólnego uczenia się za pomocą wymiany doświadczeń i współtworzenia narracji spotkań.

Trzecia seria spotkań „Fotografia – pokazać niemożliwe” w ramach cyklu „Plamka żółta” poświęcona jest nieoczywistym rewirom fotografii. Wspólnie zastanowimy się, jak pokazać i jak pracować z tym, co wydaje się niemożliwe do uchwycenia: z wyobraźnią, tańcem, transcendencją, ale także marzeniami, przeczuciami i fantazjami. Porozmawiamy o sposobach uchwycenia ulotnych momentów, o budowaniu czułych konstrukcji rzeczywistości, o wyznaczaniu sensu i celu opowieści fotograficznej. Jak wykorzystywać fantazję do pracy fotograficznej? Jak ukazać to, co niemożliwe i irracjonalne? Skąd czerpać inspiracje? I czy marzenia mogą być narzędziem do poznania rzeczywistości?

Goście wydarzenia

10 listopada, godz. 18.00

 • Kamila Kansy

Laura Makabresku (właśc. Kamila Kansy), ur. 1987 w Brzesku. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Fotograf. Obecnie mieszka i tworzy w Rzeszowie. Jak sama podkreśla chce, by spotkanie z nią dotyczyło symbolicznej wędrówki pomiędzy ciemnością a światłem. Swoje fotografie pokazywała m.in. Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Francji, Włoszech czy Wenecji.

Ważne informacje

 • Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży licealnej oraz osób dorosłych
 • Czas trwania: ok. 2 godz.
 • Cena: 30 zł za jedno spotkanie lub 80 zł za 3 spotkania (cały cykl tematyczny)
 • Liczba miejsc w grupie: 15 osób (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń)
 • Warsztaty odbywają się w formule online na platformie Cisco Webex
 • Zapisując się organizatorzy proszą o podanie w tytule maila tytułu oraz daty wybranych warsztatów
 • Zapisani na warsztaty uczestnicy otrzymają na podany adres mailowy:
  • nr konta bankowego, na które należy dokonać opłaty
  • link, przy pomocy którego będzie można dołączyć do warsztatów
  • instrukcję logowania.

• Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl.

W przypadku nieobecności na warsztatach online nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-20
Data aktualizacji: 2021-11-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź