Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Teatr KTO zaprasza na koncert z cyklu „Korzenie”

Folklor, muzyka etniczna i tradycyjne romskie brzmienia już dziś, 22 października, zagoszczą na nowej scenie Teatru KTO. Wystąpią Stefan Mladenovic Orchestra, Teresa Mirga i Zespół Kałe Bała.

Fot. Teatr KTO

W koncercie z cyklu „Korzenie” wystąpią Teresa Mirga z zespołem Kałe Bała, którzy poprzez dawne, często już zapomniane melodie ożywiają magiczny świat Bergitka Roma z jego pasjami, radościami, smutkami i nostalgią, a także Stefan Mladenovic Orchestra, romski brass band z miasta Vranje w południowo-wschodniej Serbii, zwycięzca głośnego (jakżeby inaczej!) Festiwalu Trąbek w Guczy w 2019 roku.

Jak przekonuje Teatr KTO, nawet odległe i nieznane kultury mogą stać się nam bliskie dzięki uniwersalnemu językowi muzyki. Koncert odbędzie się dziś, 22 października o godz. 19.00 w nowej siedzibie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50, dodatkowe informacje tutaj, a bilety dostępne są tutaj.

21 października, o godz. 16.00 w Teatrze KTO odbyły się  „Warsztaty pieśni romskich” prowadzony przez Teresę Mirgę, romską poetkę, pieśniarkę, gitarzystkę, kompozytorkę, założycielkę i liderkę romskiego zespołu Kałe Bała („Czarne włosy”).


Koncerty z cyklu „Korzenie” realizowane są w ramach projektu Teatru KTO „Cztery odcienie teatru”, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021, program „Kultura”, Działanie 2: Poprawa dostępu do kultury i sztuki.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-20
Data aktualizacji: 2021-10-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź