Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Remont torowiska do Borku Fałęckiego pod koniec listopada

Jednym z większych zadań zaplanowanych na torowiskach jeszcze w tym roku, jest remont na ul. Zakopiańskiej. W tym rejonie buduje się Trasa Łagiewnicka, której jednym z elementów jest nowe torowisko. W związku z tym prac serwisowych wymaga również torowisko. Prace rozpoczną się pod koniec listopada, a ich zakończenie przewidziane jest na marzec przyszłego roku.

Torowisko na ul. Zakopiańskiej
Fot. zarz

Zakres zaplanowanych prac jest spory, a dodatkowo duże znaczenie mieć będą warunki pogodowe. Przewidziana jest, między innymi, wymiana torowiska na odcinkach od węzła „Łagiewniki” do Trasy Łagiewnickiej oraz od Trasy Łagiewnickiej do centrum Solvay – w sumie około 2,5 km pojedynczego toru. Na samej pętli tramwajowej w Borku Fałęckim wymienione zostaną zwrotnice, sieć trakcyjna, sterownia i system ogrzewania zwrotnic. Planowane jest też napawanie szyn. Koszt prac szacowany jest na kilkanaście milionów złotych.

ZDMK

Na czas remontu ruch tramwajowy w tym rejonie będzie wyłączony. Wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Szczegóły zostaną podane w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-15
Data aktualizacji: 2021-11-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź