Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Współistnienie z COVID 19/20/21?” – dyskusja z ekspertami

Wokół wirusa SARS-CoV-2 oraz wywoływanej nim choroby COVID-19 wciąż jest wiele niedopowiedzeń, niezweryfikowanych informacji czy czasem wręcz kłamstw. Muzeum Krakowa zaprasza więc na spotkanie ze specjalistami w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Współistnienie”.

 Współistnienie z COVID 19/20/21?
Fot. Muzeum Krakowa / materiały prasowe

Podczas spotkania, które odbyło się 20 października, o godz. 18.00, w pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35 lek. med. Lidia Stopyra – szefowa Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, a także prof. Andrzej Matyja – prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, rozmawiali o sytuacji epidemiologicznej, która miała i ciągle ma miejsce na całym świecie. Odpowiadali również na pytania słuchaczy.

Na spotkaniu w pałacu Krzysztofory obowiązywał limit osób.

Spotkanie było transmitowane online na profilu Muzeum Krakowa na Facebooku.

„Współistnienie” to opowieść o czasach zarazy ukazanych z perspektywy mieszkańców Krakowa. O małych i wielkich bohaterach. O smutkach, lękach, ale i radościach. O tym, jak pandemia zmieniła nasze życie, sposób myślenia i postrzegania świata. O tym, co nam zabrała i co w zamian zostawiła. I jak stała się dla artystów źródłem inspiracji.

Wystawę można zwiedzać w Muzeum Podgórza do 24 kwietnia 2022 r.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-15
Data aktualizacji: 2021-10-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź