Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zgłoś pojawiające się problemy z sygnalizacją

Miasto uruchomiło adres mailowy uwagi.sygnalizacja@um.krakow.pl, pod którym każdy uczestnik ruchu drogowego może zgłosić uwagi do działającego programu sygnalizacji świetlnej na terenie Krakowa.

Fot. pixabay.com

W Krakowie działa około 300 skrzyżowań a także przejazdów tramwajowych i przejść dla pieszych poza skrzyżowaniami, na których ruch reguluje sygnalizacja świetlna. Sprawność jej działania jest na bieżąco monitorowana przez pracowników Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK.

Jednak z uwagi na fakt, że 80 proc. sygnalizacji świetlnej jest włączonych do Systemu Sterowania Ruchem, w ramach którego funkcjonują mechanizmy automatycznego dostosowywania programów do warunków ruchu, może się zdarzyć sytuacja, że na czas nie zauważymy wszystkich nieprawidłowości w ich działaniu.

Dlatego, tak ważne są dla pracowników wydziału spostrzeżenia i informacje od każdego uczestnika ruchu drogowego (pieszego, rowerzysty, kierowcy), dotyczące odmiennej niż dotychczasowa pracy urządzeń sterujących lub sygnalizacyjnych (np. długość i kolejność realizowanych sygnałów czy brak priorytetu dla tramwajów), które można zgłaszać na adres mailowy uwagi.sygnalizacja@um.krakow.pl. Pomoże to w skróceniu czasu reakcji potrzebnego do usunięcia usterki.

W celu dokładnej diagnozy sytuacji drogowej prosimy, aby w przekazywanych zgłoszeniach znalazły się następujące informacje: data, godzina, skrzyżowanie, kierunek jazdy, w którym występowały utrudnienia.

W przypadku potwierdzenia zasadności zgłoszonego problemu i zdiagnozowania przyczyny zaistniałej nieprawidłowości podejmiemy niezwłoczne prace nad jego rozwiązaniem. Czas prac zależny będzie od złożoności problemu i może wynieść od kilku godzin do nawet kilku dni.

Przypominamy również, że pod całodobowym numerem telefonu 12 616 75 55 (infolinia Zarządu Dróg Miasta Krakowa) można zgłaszać zaobserwowane usterki techniczne (awarie) sygnalizacji świetlnej takie, jak m.in. spalenie się „żarówki” (światło ciemne), uszkodzenia infrastruktury sygnalizacyjnej, błędne działanie sygnałów akustycznych lub akty wandalizmu.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-14
Data aktualizacji: 2021-11-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź