Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rozpoczął się 57. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie

Studencki Festiwal Piosenki to najstarszy festiwal twórczości autorskiej w Polsce. Zarówno festiwal, jak i artyści z nim związani, na trwale wpisali się w rozwój polskiej kultury i sztuki. Na festiwalu swoje pierwsze kroki artystycznej kariery stawiali m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Jan Wołek, Piotr Rogucki, Adam Nowak, Zbigniew Zamachowski, Renata Przemyk i inni.

Fot. Studencki Festiwal Piosenki

Festiwal w burzliwych czasach szybkich karier i prostych treści jest miejscem, gdzie swoją twórczość mogą zaprezentować artyści niestandardowi, często tworzący wbrew głównym nurtom, poszukujący głosu swojego pokolenia. Festiwal wspiera twórców poszukujących, młodych artystów, muzyków i literatów, którzy potrzebują bezpiecznej przestrzeni, gdzie zostaną wysłuchani a ich twórczość pokazana szerokiej publiczności. Festiwal od lat jest ważnym punktem na artystycznej mapie Polski i stanowi nierozłączny element artystycznej rzeczywistości naszego kraju oraz ma wpływ na rozwój trwałych wartości kulturalnych..

57. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie to próba łączenia nowego ze starym, tradycji ze współczesnością. W programie znalazło się sześć koncertów oraz konkurs. Wydarzenia odbędą się na pięciu scenach.

Program festiwalu

Na wielki finał zapraszamy dziś, do Centrum Kongresowego ICE Kraków. Koncert podzielony będzie na dwie części. Część pierwsza to Koncert Laureatów, którym jury w składzie: Jarosław Wasik, Dorota Segda, Artur Orzech, Ryszard Poznakowski oraz Jan Poprawa przyzna nagrody. Część druga to Koncert Finałowy „Cudzoziemki w raju kobiet”, który będzie wydarzeniem wyjątkowym. Renata Przemyk, Katarzyna Groniec, Dorota Miśkiewicz, Joanna Lewandowska, Paulina Lenda-Kozub i Natalia Skorupka (w większości laureatki Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie) zaśpiewają piosenki Katarzyny Nosowskiej w nowych aranżacjach. Przygotuje je Miłosz Wośko. W koncercie nie zabraknie tekstów Katarzyny Nosowskiej z początków artystycznej drogi z zespołem Hey, a także z późniejszego okresu, czyli solowej działalności.

Więcej informacji na Facebooku i tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-13
Data aktualizacji: 2021-10-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat