Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bieg pamięci Bogdana Włosika

16 października odbędzie się XXV edycja Biegu im. Bogdana Włosika. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca.

Fot. www.1mila.pl

13 października 1982 r. przed kościołem Arka Pana w Bieńczycach zginął zastrzelony przez funkcjonariusza SB młody hutnik Bogdan Włosik. Od 1995 roku, dla uczczenia jego pamięci i innych ofiar stanu wojennego, odbywa się ulicami Nowej Huty bieg uliczny organizowany przez hutniczą „Solidarność”. Pierwszy bieg zgromadził ponad 200 uczestników i uczestniczek. Drugi – już ponad trzystu. W 1997 roku nastąpił kolejny wzrost liczby startujących – w biegu wystartowało już blisko 500 zawodników i zawodniczek. W roku 2001 – przekroczono liczbę pół tysiąca startujących. Start XII Biegu połączono z zasadzeniem przy bramie Kombinatu tzw. „dębu papieskiego” o imieniu Bogdan.

W 2020 roku z powodu pandemii COVID-19, mając na względzie zdrowie uczestników i organizatorów, październikowy XXV Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika został odwołany. Jubileuszowa 25. edycja Biegu przełożona została na rok 2021 i wystartuje już 16 października.

Ze szczegółowymi informacjami oraz regulaminem biegu można zapoznać się na stronie: Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika – Komisja Robotnicza Hutników NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. (krhhts.pl)

Na stronie Komisji Robotniczej Hutników NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland krhhts.pl pod zakładką „Działalność - Bieg” umieszczony jest link do strony sport-timing.pl, gdzie należy dokonywać zapisów na XXV Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika. Start biegu godz. 12.15 Brama Główna ArcelorMittal Poland w Krakowie.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-13
Data aktualizacji: 2021-10-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat