Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Test wiedzy o krakowskiej kulturze

W sobotę w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbył się Wielki Test Wiedzy „Kulturalny Kraków 1990-2021”.

Fot. materiały prasowe

Organizatorem konkursu są Agora SA i Miasto Kraków, a partnerem wydarzenia Teatr im. Juliusza Słowackiego. Test składający się z 60 pytań zamkniętych sprawdził wiedzę uczestników w zakresie kulturalnego życia miasta: wydarzeń, dzieł, artystów, instytucji w latach 1990-2021. Pytania ułożył zespół z działu kultury krakowskiej „Gazety Wyborczej” oraz zaproszeni do współpracy znawcy tematu.

Udział w konkursie był bezpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa było ukończenie 16. roku życia. Ze względu na obostrzenia pandemiczne, do testu mogło przystąpić maksymalnie 100 osób. Trzy osoby z największą liczbą punktów otrzymały nagrody pieniężne o łącznej wartości 3500 zł. Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

 

– Kraków to stolica kultury i jednocześnie miasto kultowe. Bogata oferta kulturalna to szereg propozycji dla mieszkańców, a także ważna część promocji Krakowa, która  przyciąga do miasta liczne grono turystów. Mamy tu wielu znakomitych artystów i twórców, ale też duże grono znawców kultury, którzy wiedzą o niej naprawdę sporo. Test był okazją, by pochwalili się swoją wiedzą, ale do udziału w nim zaprosiliśmy nie tylko znawców, ale absolutnie wszystkich, którzy są zainteresowani kulturalnym życiem miasta. Pytania były naprawdę przekrojowe. O krakowskiej kulturze możemy przecież dyskutować, odnosząc się zarówno do najważniejszych zabytków czy dzieł, jak też uchylając drzwi do mniej popularnych, a często bardzo ciekawych faktów. Warto przy tym pamiętać, że to, co dziś traktowane jest jako poważny temat badań znawców, parę wieków temu było częścią popkultury – mówi Monika Chylaszek, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej UMK, która należy do grona autorów konkursowych pytań.

pokaż metkę
Autor: Dagmara Chylewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-12
Data aktualizacji: 2021-10-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź