Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Słownik dźwięków wyobrażonych” – zobacz i poczuj muzykę!

Dworek Białoprądnicki zaprasza do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Uczestnicy warsztatów stworzą własny utwór muzyczny, który usłyszą, poczują i zobaczą dzięki specjalnemu systemowi przetwarzającemu dźwięk na bodźce dotykowe i wzrokowe. Zachęcamy do udziału osoby w każdym wieku, zarówno słyszące jak niesłyszące, niedosłyszące i niewidome. Na miejscu czekać będzie asystent osoby niewidomej i tłumacz polskiego języka migowego. 

Fot. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie

„Słownik dźwięków wyobrażonych – Mikrohistorie”, to zaproszenie do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Tych które zwyczajowo uznajemy za muzykę i tych, które z pozoru nie są muzyką, ale mogą stać się nią kiedy odpowiednio nimi pokierujemy i odpowiednio je poczujemy.

Warsztatowa instalacja „Let Us Now Hold Hands” Piotra Peszata pozwoli uczestnikom stworzyć własny utwór muzyczny, posłuchać go, poczuć i zobaczyć dzięki specjalnemu systemowi przetwarzającemu dźwięk na bodźce dotykowe i wzrokowe.

Zobacz i poczuj muzykę

„Let Us Now Hold Hands” to instalacja umożliwiająca uczestnikom obiór muzyki za pomocą zmysłów dotyku i wzroku. Drgania fal dźwiękowych można poczuć, przykładając dłonie do obiektów wykorzystujących technologię wzbudników audio. Odbiorca zostaje zaproszony w kilkunastominutową podróż przez trzy stanowiska — I. „Let”, II. „Us Now” i III „Hold Hands”.

Zachęcamy do udziału osoby w każdym wieku, zarówno słyszące jak niesłyszące, niedosłyszące i niewidome. Na miejscu czekać będzie asystent osoby niewidomej i tłumacz polskiego języka migowego. 

Terminy warsztatów:

  • 14 października, w godz. 16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00 i 18.30
  • 21 października, w godz. 16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00 i 18.30

Gdzie? Galeria Baszta w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie.

Szczegóły na stronie wydarzenia na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-12
Data aktualizacji: 2021-10-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat