Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nowa nagroda dla krakowskich animatorów kultury

Kraków będzie przyznawał nową, cykliczną nagrodę, która trafi do animatorów i edukatorów kultury. Nagroda będzie przyznawana za szczególne osiągnięcia i wyróżniające działania na rzecz edukacji kulturowej i upowszechniania kultury oraz za inicjatywy sprzyjające rozwijaniu i podnoszeniu kompetencji kulturowych mieszkańców Krakowa.

Fot. pixabay.com

Nowa nagroda „Animator Roku”  jest jednym z elementów krakowskiego Programu Edukacji Kulturowej realizowanego pod nazwą „Krakowski Archipelag Kultury. Miejski program powstał w odpowiedzi na głos środowiska wyrażony w badaniach przeprowadzonych na przełomie 2019 i 2020 roku na zlecenie miasta przez Małopolski Instytut Kultury. Badania pokazały, że w Krakowie bardzo potrzebne jest docenienie pracy animatorów i edukatorów kultury, umożliwienie im rozwoju, wymiany doświadczeń i podnoszenia kwalifikacji.

Do kogo może trafić tytuł „Animatora Roku”? Adresatami nagrody będą zarówno osoby indywidualne, jak też instytucje.

– Szczególnie ważne będą działania odnoszące się do krakowskiego programu edukacji kulturowej, mające na celu wzmacnianie umiejętności czytania i interpretacji kodów kulturowych, a także wpływające na rozbudzanie potrzeby uczestnictwa mieszkańców w życiu kulturalnym i artystycznym miasta. Zależy nam także na docenieniu tych przedsięwzięć, które są ukierunkowane na poprawę jakości i standardów edukacji kulturowej. Liczymy, że nagroda przełoży się na jakość oferty programowej z zakresu edukacji kulturowej w Krakowie, efektywność podejmowanych programów oraz wzrost satysfakcji mieszkańców z uczestnictwa w kulturze – podkreśla Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Finansowana przez miasto nagroda będzie przyznawana w formie pieniężnej – łączna kwota do rozdysponowania to 50 000 zł (30 000 zł na nagrodę indywidualną oraz 20 000 zł dla podmiotów działających w sferze kultury).

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu zostaną opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-12
Data aktualizacji: 2021-10-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat