Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Szczepienia przeciw grypie w Krakowie

Miasto Kraków prowadzi obecnie akcje szczepień przeciw grypie wśród różnych grup mieszkańców. W ramach miejskiego programu profilaktyki zdrowotnej, realizowane są szczepienia wśród osób w wieku 65+, a w ramach programu ministra zdrowia, dotyczącego zapobiegania grypie sezonowej, szczepione są także inne grupy społeczne.

Fot. Gustavo Fring / pexels

Szczepienia przeciw grypie realizowane przez Miasto Kraków na rzecz osób zamieszkałych na terenie Krakowa w wieku 65+:

Szczepienia realizowane są w ramach programu polityki zdrowotnej „Program szczepień ochronnych przeciw grypie po 65. roku życia”, w celu zaspokojenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców Krakowa. Na realizację tych szczepień miasto zawarło dodatkowe umowy z pięcioma podmiotami leczniczymi.

Obecnie, z powodu wyczerpania zakontraktowanej puli dawek szczepionki, zakończyła się rejestracja w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza w Krakowie oraz w firmie „Medicina” przy ul. Barskiej 12 i Grzegórzeckiej 67c. 

Rejestracja

Rejestracja odbywa się tylko w placówce: COR VITA, ul. Kościuszki 35 w Krakowie.

Telefoniczna informacja i rejestracja pacjentów czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00–19.00, nr tel. 12 429 35 35, 12 429 36 63. Podczas rejestracji wyznaczony zostanie dzień i godzina przyjęcia pacjenta. Szczepienia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–18.00.

Uwaga: termin szczepienia uzależniony jest od dostępności na rynku szczepionek.

Szczepienia realizowane przez Miejskie Centrum Opieki:

Miasto w porozumieniu z Miejskim Centrum Opieki włączyło się także w akcję szczepień przeciw grypie, realizowaną na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022. W tym celu działalność Punktów Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19, prowadzonych przez MCO, została rozszerzona o realizację szczepień przeciw grypie.

Informacja o realizowanej akcji szczepień została rozesłana m.in. do domów pomocy społecznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, żłobków, przedszkoli, szkół, placówek wsparcia dziennego oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Placówki te zostały poproszone o przesyłanie zgłoszeń chętnych do zaszczepienia. Na szczepienia te mogą się także zgłaszać osoby w wieku 75+.

Szczepienia realizowane są zarówno stacjonarnie (w punktach szczepień prowadzonych przez Miejskie Centrum Opieki przy ul. Wielickiej 267 oraz w TAURON Arenie Kraków przy ul. S. Lema 7), jak i w miejscu pobytu osób podlegających szczepieniu – jeżeli ich stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktów szczepień (np. w domach pomocy społecznej oraz innych placówkach, w których przebywają osoby niesamodzielne).

Szczepienia prowadzone przez MCO w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Wielickiej 267, rozpoczęły się 8 października – tego dnia zaszczepiono 108 osób.

Dotychczas na szczepienia przeciw grypie zgłosiło się 40 podmiotów, w tym domy pomocy społeczne, żłobki i placówki oświatowe. Łącznie ponad 430 osób. 12 października rozpoczęły się szczepienia wyjazdowe, realizowane w ramach zespołów mobilnych MCO w dwóch domach pomocy społecznej.

Jednocześnie uprzejmie informujemy seniorów w wieku 75+, że mogą rejestrować się na szczepienia przeciw grypie w Miejskim Centrum Opieki pod numerami telefonów: 12 446 75 27, 602 447 432, 660 693 896, 511 173 390. Rejestrować się można codziennie, siedem dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00.

Uwaga: termin szczepienia uzależniony jest od dostaw szczepionek. Za dostawy szczepionek odpowiada Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-08
Data aktualizacji: 2021-10-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat