Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków doceniony za pandemiczne rozwiązania dla rowerzystów

Miasto zajęło III miejsce w kategorii „Najlepszy wynik” oraz I miejsce w kategorii „COVID-19 a korzystanie z rowerów” (dla miejscowości powyżej 200 tys. mieszkańców) w rankingu samorządów przyjaznych rowerzystom przygotowanym na podstawie Badania Klimatu Rowerowego 2020. Kraków był porównywany z m.in. Wrocławiem, Łodzią, Gdańskiem czy Poznaniem.

Fot. Jan Graczyński

Badanie w Krakowie zostało zrealizowane na grupie 471 respondentów. 54 proc. z nich stwierdziło, że korzysta z dwóch kółek codziennie lub prawie codziennie. 28 proc. – raz w miesiącu.

Organizatorem konkursu jest Polska Unia Mobilności Aktywnej. Badanie Klimatu Rowerowego jest realizowane w porozumieniu z organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). W 2020 r. wzięło w nim udział 90 polskich miast i gmin.

Zestawiając dane z września 2018 r. w analogicznym okresie w tym roku odnotowano średnio 12-procentowy wzrost ruchu rowerowego na ulicach miasta. W ubiegłym roku ruch rowerowy był wysoki, głównie ze względu na trwające obostrzenia pandemiczne oraz wytyczonym na czas epidemii koronawirusa nowym drogom dla rowerów.

Cały raport dostępny jest tutaj.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-07
Data aktualizacji: 2021-10-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat