Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Łąki na Klinach” zaopiniuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska

Nierozstrzygnięta pozostaje sprawa ustanowienia użytku ekologicznego „Łąki na Klinach”. Po wprowadzeniu przez radnych poprawki odnośnie do ustanowienia punktowej ochrony na tym terenie, w trakcie przerwy w sesji Rady Miasta, tematem zajęła się Komisja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska. Ostatecznie, aby uzyskać uzgodnienia dla nowego obszaru użytku, komisja zdecydowała o odesłaniu uchwały wraz z poprawką, do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

trawa, łąka
unsplash.com

W trakcie debaty o Klinach zastępca prezydenta Krakowa, Jerzy Muzyk, podkreślał, że ustanowienie użytku ekologicznego nie zobowiązuje właściciela tego terenu do publicznego udostępnienia. Dodał także, że trzeba podejść do ochrony tego terenu w taki sposób, aby mogli korzystać z niego mieszkańcy, ustanowienie użytku tego bowiem nie gwarantuje.

W sprawie Klinów radni przyjęli także trzy inne uchwały. Dwie są związane z przystąpieniem do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, aby na tym terenie mogły powstać ogólnodostępne miejskie parki. Trzecia uchwała, kierunkowa, dotyczy analizy utworzenia suchego zbiornika retencyjnego, który zapobiegałby podtopieniom na Klinach.

Więcej o użytku na Klinach pisaliśmy tutaj.

pokaż metkę
Autor: EMILIA KRÓL
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-07
Data aktualizacji: 2021-10-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat