Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rozbudowa ulicy Klasztornej na ukończeniu

Na całej długości objętej pracami budowlanymi jest już wylany asfalt. To jednak nie jest jeszcze docelowa warstwa, po której mogą jeździć samochody. Tak zwana warstwa ścieralna będzie jednym z ostatnich akcentów rozbudowy ulicy Klasztornej. Drogowcy skupiają się teraz na dokończeniu niezbędnych prac brukarskich i wykończeniowych.

Fot. materiały prasowe

Ta nowohucka inwestycja to nie tylko poprawa jakości samej ul. Klasztornej. Nieopodal trwa budowa zbiornika retencyjnego, do którego trafi deszczówka z ul. Klasztornej i przyległych uliczek. Jego pojemność to mniej więcej dwa baseny 25-metrowe. Zbiornik nie miałby sensu, gdyby nie kanalizacja deszczowa która powstała przy okazji rozbudowy ul. Klasztornej. Teraz już jej nie widać, bo jest zakopana pod chodnikami i jezdnią. Podobnie kanalizacja sanitarna, wodociąg oraz kable elektryczne i teletechniczne. Ulica zyskała też nowe oświetlenie.

Rozbudowa ulicy Klasztornej zgodnie z umową powinna się zakończyć wiosną 2022 r. Zarząd Inwestycji Miejskich wraz z wykonawcą starają się, żeby kierowcy mogli jeździć ulicą jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie kosztowała ponad 25 mln złotych. Część kwoty przekazały Wodociągi Miasta Krakowa. Przedsięwzięcie zyskało dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-07
Data aktualizacji: 2021-10-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat