Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków doceniony w konkursie „Eco-Miasto”

Kraków po raz kolejny został wyróżniony w konkursie „Eco-Miasto” – tym razem w kategorii „Gospodarka odpadami”. Konkurs skierowany jest do samorządów, realizujących prośrodowiskowe projekty miejskie.

Fot. www.eco-miasto.pl

Kapituła konkursu doceniła Kraków za wieloaspektowość podjętych działań wykraczających poza wąsko pojęte zagospodarowanie powstających odpadów. Doceniono zrealizowane inwestycje, takie jak sieć zintegrowanych instalacji gospodarowania odpadami, która stwarza możliwość wykorzystania ich energetycznego potencjału. 

Przyznana nagroda to potwierdzenie starań miasta w zakresie ciągłego doskonalenia Zintegrowanego Systemu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. Dzięki uczestnictwu w programie Circular Cities powstała unikatowa strategia wdrożenia GOZ-u (gospodarki obiegu zamkniętego) na terenie gminy.

Kraków był już nagradzany w poprzednich edycjach konkursu, otrzymał m.in. w 2015 r. pierwszą nagrodę w kategorii „Gospodarka odpadami”, w 2015 r. w kategorii „Zrównoważona mobilność”, w 2018 r. w kategorii „Efektywność energetyczna budynków” oraz w 2020 r. w kategorii „Gospodarka wodna”.

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano łącznie 85 zgłoszeń. Nagrody i wyróżnienia wręczyli ambasador Francji w Polsce, Frédéric Billet oraz dyrektor generalna Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Maria Andrzejewska. Gala konkursu odbyła się 5 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Organizatorem konkursu „Eco-Miasto” jest Ambasada Francji w Polsce i Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Projekt powstał w 2013 r. W ramach Eco-Miasta prowadzony jest konkurs dla samorządów, warsztaty regionalne, geoportal z przeglądem dobrych praktyk miejskich oraz międzynarodowa  konferencja.  

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-06
Data aktualizacji: 2021-10-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat