Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Remont pilnie potrzebny

Radni z Komisji Edukacji spotkali się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie na os. Szkolnym 21. Zapoznali się z działalnością Centrum oraz informacją na temat potrzeb remontowych placówki.

Fot. Magdalena Bartlewicz

- Instalacja elektryczna nadaje się wymiany. Wystarczy, że uczniowie mieszkający w internacie włączą czajnik i kuchenkę mikrofalową – i instalacja nie daje rady. Parkiety wymagają cyklinowania, wszystkie listwy przypodłogowe są w takim stanie, że wymagają wymiany. Potrzebujemy też sprzętu dydaktycznego – laptopów i rzutników oraz doposażenia pracowni na potrzeby egzaminów zawodowych – wyliczała palące potrzeby Centrum Zofia Prażuch, jego nowa dyrektorka. Potrzebne jest też wykonanie izolacji zewnętrznej przyziemia budynku, w którym znajduje się Centrum, ze względu na ciągłe podmakanie ścian.

Jak zgodnie podkreślali radni oraz Anna Korfel-Jasińska, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa i Anna Domańska, dyrektor Wydziału Edukacji – na obecny stan budynku i spore potrzeby remontowe placówki składają się zaniechania poprzedniego włodarza szkoły. – Nie zdarzyło się jeszcze nigdy, abyśmy odmówili wsparcia finansowego czy remontowego placówce oświatowej, która o nie wnioskuje. Takie wnioski nie były przez poprzednią dyrekcję składane – mówiła dyr. Anna Domańska.

Radni jednogłośnie przyjęli wniosek Komisji, by w budżecie miasta na 2022 r. oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Krakowa uwzględnić potrzeby finansowe i remontowe placówki. Zaznaczali jednocześnie, że zakres prac jest tak duży, że nie wszystko uda się wykonać w najbliższym czasie.

Obecnie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego prowadzi: liceum ogólnokształcące dla dorosłych, szkołę policealną, kwalifikacyjne kursy zawodowe oraz centrum kształcenia zawodowego.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-10-06
Data aktualizacji: 2021-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat