Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Szczepienia przeciw grypie dla seniorów

Od 6 października funkcjonuje rejestracja na dodatkowe szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 65. roku życia. W ramach nowych umów podpisanych przez miasto jest dostępnych 3300 szczepień. Szczepienia te skierowane są do seniorów wszystkich dzielnic Krakowa.

Fot. pixabay.com

Jest to kontynuacja Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków”. Zainteresowanie tymi szczepieniami jest cały czas bardzo duże, do tej pory mieszkańcy zarezerwowali 3514 szczepień w ramach programu ogólnomiejskiego oraz 852 miejsca w ramach programu dzielnicowego.

Podobnie jak dotychczas, jeżeli podczas rejestracji nie będzie możliwe ustalenie terminu szczepienia, realizator szczepień po otrzymaniu szczepionek będzie kontaktować się z zapisanym pacjentem, aby ustalić termin.

Szczepionki przeciw grypie najlepiej przyjmować w okresie październik–listopad, gdyż obejmują swoim działaniem także okres wiosenny.

Rejestracja

Rejestracja odbywa się tylko w placówce: COR VITA, ul. Kościuszki 35 w Krakowie.

Telefoniczna informacja i rejestracja pacjentów czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00–19.00, nr tel. 12 429 35 35, 12 429 36 63. Podczas rejestracji wyznaczony zostanie dzień i godzina przyjęcia pacjenta. Szczepienia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–18.00.

Informację na temat wykazu realizatorów wykonujących szczepienia przeciw grypie po 65. roku życia, można także uzyskać pod numerem Krakowskiego Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej i Covidowej: 12 661 22 40.

Apel do seniorów 75+

W związku z rozporządzeniem resortu zdrowia w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 oraz zmianami na liście leków refundowanych, dotyczących refundacji szczepień przeciw grypie dla seniorów tj. osób urodzonych nie później niż w 1946 r., Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK apeluje, aby seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, rozważyli możliwość skorzystania z rządowego programu szczepień, a z programu miejskiego szczepień przeciwko grypie w pierwszej kolejności korzystały osoby, które ukończyły 65 do 75 lat, które nie są objęte rządową akcją szczepień.

Więcej informacji na temat tej akcji oraz mapa miejsc, gdzie można wykonać szczepienie, znajduje się na stronie internetowej pacjent.gov.pl.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-06
Data aktualizacji: 2021-10-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat