Klimat rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Konkurs Klimatyczny Człowiek Roku

Działasz na rzecz klimatu i środowiska? Inspirujesz innych do zmiany trybu życia i bycia eko? Masz w swoim życiorysie zielone działania, które zostawiły pozytywny ślad? Jeśli choć na jedno z tych pytań możesz odpowiedzieć „tak”, zgłoś się do konkursu Klimatyczny Człowiek Roku! Kandydatury można było zgłaszać do 3 października.

Konkurs jest skierowany do osób w wieku 16–30 lat, zaangażowanych w prospołeczne lub edukacyjne działania na rzecz ochrony klimatu, ograniczania skutków globalnego ocieplenia oraz działań adaptacyjnych. Kandydatury należało składać do 3 października.

Jury konkursu wyłoni maksymalnie czterech uczestników etapu finałowego – głosowania internetowego, które odbędzie się od 16 do 31 października. W trakcie głosowania internauci wyłonią zwycięzcę, a pozostali finaliści otrzymają wyróżnienia.

Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł Klimatycznego Człowieka Roku i nagrodę pieniężną w wysokości 13 000 zł brutto, a pozostali finaliści tytuły finalistów konkursu i nagrody pieniężne po 4 000 zł brutto.

W konkursie oceniane są m.in. pomysłowość i pozytywne skutki działań podejmowanych na rzecz klimatu. Wszelkie niezbędne informacje, w tym regulamin konkursowy i formularz zgłoszeniowy znajdują się tutaj.

Konkurs jest organizowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Konkurs Klimatyczny Człowiek Roku

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-01
Data aktualizacji: 2021-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat