Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wypowiedz się w sprawie ul. Grzegórzeckiej i okolic Hali Targowej

29 października zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania ulicy Grzegórzeckiej i okolic Hali Targowej.

Fot. Jan Graczyński

W ramach konsultacji zorganizowane zostało spotkanie online z mieszkańcami oraz pozostałymi interesariuszami projektu, w tym rejonie uruchomiono także dwa punkty konsultacyjne.

Przez cały okres konsultacji działał telefoniczny i mailowy dyżur ekspercki, a w dniach 13–29 października – geoankieta. Zebrane w niej zostały informacje na temat potrzeb i oczekiwań mieszkańców oraz użytkowników tej przestrzeni.

Przedmiotem konsultacji było zagospodarowanie przyszłego placu Grzegórzeckiego oraz bezpośredniego otoczenia. Plac, po zakończonej inwestycji kolejowej, ma pełnić ważną funkcję punktu przesiadkowego między koleją aglomeracyjną, a liniami autobusowymi i tramwajowymi. W ramach projektowania tej przestrzeni, zostały w miarę możliwości uwzględnione potrzeby wszystkich użytkowników tego rejonu, w tym mieszkańców okolicznych kamienic oraz przedsiębiorców prowadzących tam działalność.

W ramach konsultacji zostały także poddane dyskusji propozycje organizacji ruchu na ulicach w bezpośrednim sąsiedztwie, m.in. ulic Dietla i Grzegórzeckiej, prowadzenia tam dróg rowerowych, parkowania oraz organizacji ruchu ulic powiązanych – Daszyńskiego i Blich. Dyskusja miała również pokazać opinie i sugestie mieszkańców na temat różnych możliwości wprowadzanych zmian. Nadrzędnym założeniem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu oraz komfort przy korzystaniu z tego ważnego punktu przesiadkowego.

Konsultacje trwały 24 dni – od 6 do 29 października

Organizator konsultacji

Konsultacje zostały przeprowadzane przez konsorcjum firm A2P2 Architecture&Planning oraz Wolański sp z o.o. na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków reprezentowanej przez Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, w ramach zadania pn. „Przeprowadzenie konsultacji społecznych projektu zagospodarowania placu Grzegórzeckiego”.

Miejska jednostka odpowiedzialna merytorycznie za konsultacje:
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, ul. Wielopole 1, 31-072 Kraków, adres e-mail: sekretariat@ztp.krakow.pl

Wykonawcy konsultacji społecznych:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-28
Data aktualizacji: 2021-11-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź