Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kapitan Powietrze ponownie wyruszył w misję edukacyjną

W krakowskich przedszkolach i szkołach podstawowych trwa kolejna edycja warsztatów edukacyjnych z zakresu ochrony powietrza „Kapitan Powietrze i Misja Edukacja”.

Fot. Magiczny Kraków

Ulubiony superbohater krakowskich uczniów powrócił do szkół z nową misją edukacyjną, by po raz kolejny porozmawiać z młodymi krakowianami o ochronie powietrza, a także wprowadzić ich w temat energii odnawialnej. Jest to już czwarta edycja warsztatów organizowanych przez Wydział ds. Jakości Powietrza.

Skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza? Jak wpływają na nasze zdrowie? Co możemy zrobić, aby je ograniczyć? Czym są odnawialne źródła energii? Czy wspierają one Kraków w walce o czyste powietrze? To tylko niektóre pytania, na które dzieci uczestniczące w warsztatach poznają odpowiedzi.

– Cieszymy się, że przygotowana przez nas forma edukacji ekologicznej spotyka się z entuzjazmem uczniów. Jest to już czwarta odsłona warsztatów skierowanych do krakowskich dzieci. Co roku staramy się wprowadzić urozmaicenia do programu, tak aby pozostał on atrakcyjny dla uczestników, a także odpowiadał aktualnym  wyzwaniom i  kierunkom działań Gminy Miejskiej Kraków, dlatego w tym roku wprowadzamy małych krakowian w tematykę odnawialnych źródeł energii i termomodernizacji. Jednocześnie wciąż mierzymy się z trudnościami związanymi z trwającą pandemią COVID, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, by udział w warsztatach był bezpieczny dla uczestników, nauczycieli, a także dla osób prowadzących warsztaty – mówi Jan Urbańczyk, dyrektor Wydziału ds. Jakości Powietrza.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

Kapitan Powietrze

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-28
Data aktualizacji: 2021-09-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat