Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zdecyduj, jak ma wyglądać „Klimatyczny kwartał”

Za nami pierwsza tura konsultacji w sprawie „Klimatycznego kwartału”, czyli przestrzeni publicznej w rejonie Kazimierza i Grzegórzek. Odbyły się już pierwsze rozmowy z mieszkańcami w punktach konsultacyjnych oraz na spotkaniu warsztatowym.

Fot. Jan Graczyński

Oto najczęściej pojawiające się wśród mieszkańców opinie dotyczące „Klimatycznego kwartału”:

  • Według mieszkańców w obszarze „Klimatycznego kwartału” potrzeba więcej zieleni. Proponowali oni szpalery drzew na ulicach, łąki kwietne oraz przedogródki (zieleń przed elewacją frontową)
  • Krakowianie zwracali również uwagę na konieczność tworzenia ogrodów deszczowych w celu minimalizacji ryzyka podtopień oraz zatrzymywania wód opadowych w obszarze, co m.in. będzie przeciwdziałać efektowi miejskiej wyspy ciepła
  • Większość wypowiadających się wskazywała na potrzebę bardziej efektywnej egzekucji istniejących ograniczeń dotyczących parkowania oraz ruchu kołowego w „Klimatycznym kwartale”
  • Mieszkańcy zwracali uwagę na potrzebę zachowania miejsc postojowych dla mieszkańców oraz zapewnienia miejsc postojowych do obsługi lokali usługowych i handlowych.
  • Generalnie pozytywnie oceniana jest istniejąca infrastruktura rowerowa i połączenia z sąsiednimi obszarami miasta
  • Pozytywnie oceniony został też transport publiczny w mieście (częstotliwość, czas przejazdu). Jednocześnie ankietowani zwracali uwagę na potrzebę wzmocnienia połączeń z sąsiednimi miejscowościami (np. dojazdów do szkół) oraz poprawę niektórych połączeń miejskich w weekendy.

Konsultacje potrwają do 15 października. Więcej na ten temat tutaj.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-27
Data aktualizacji: 2021-10-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat