Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kryptonim „Lem” – weź udział w wyjątkowym festiwalu

Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta zaprasza na wyjątkowy festiwal „Kryptonim »Lem« – wieloosobowy komitet, a nie jednostka?”. Wydarzenia odbywają się w kolejne weekendy, do 10 października. Festiwal ukaże różnorodną tematycznie i gatunkowo twórczość Stanisława Lema.

Fot. materiały prasowe

Festiwal jest wydarzeniem interdyscyplinarnym i wielobarwnym. Składają się na niego pokazy i spotkania filmowe, gry miejskie, panele dyskusyjne oraz konkurs.

Inspiracją dla pomysłodawców imprezy był wysłany w 1974 roku do FBI list Philipa K. Dicka. Legenda amerykańskiej literatury science fiction oskarżyła w nim Stanisława Lema m.in. o nieistnienie. Z treści listu wynikało bowiem, że niemożliwe jest, by jeden człowiek, posługiwał się tak wieloma stylami, a za wszystkim, co pisze rzekomy Lem, miał kryć się komunistyczny spisek i cały sztab propagandystów, chcących zawładnąć amerykańską myślą science fiction.

Program wydarzenia:

10 października

  • Klub 303, os. Dywizjonu 303 nr 1, godz. 14.00 – „Dla Lemowych nerdów” – konkurs wiedzy nt. twórczości i myśli Lema dla pasjonatów pisarza – formularz zapisu
  • Klub 303, os. Dywizjonu 303 nr 1, godz. 16.00 – „Wszyscy chcą pędzić do przodu i nikt nie wie dokąd. Prognozy Lema a wybrane problemy człowieka” – ekspercki panel dyskusyjny

Więcej o festiwalu oraz regulaminy gier i konkursu znajdziesz tutaj oraz na Facebooku.

kryptonim lem

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-27
Data aktualizacji: 2021-10-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat