Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

XV Małopolska Noc Naukowców

24 września wielbiciele przeżyć naukowych po raz kolejny mogli się bawić, uczyć i eksperymentować podczas Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym roku wydarzenie obchodziło swoje 15. urodziny.

Święto nauki miało charakter m.in. pokazów, warsztatów i demonstracji laboratoryjnych, które z roku na rok przyciągają coraz więcej widzów. Naukowcy dzielili się swoją pracą, doświadczeniem i pasją, przyczyniając się do popularyzacji nauki i uświadamiając uczestnikom, jak istotną rolę odgrywają odkrycia naukowe. Uczestnicy mogli m.in. sami przeprowadzić spektakularne doświadczenia, zaobserwować i nazwać prawa fizyki spotykane w życiu codziennym czy np. wyizolować DNA.

W wydarzeniu brało udział ok. 30 instytucji: uczelni, szkół wyższych, instytucji naukowych oraz innych podmiotów, których celem było poznawanie i popularyzowanie nauki. Noc odbywała się w formule hybrydowej.

Noc Naukowców to przedsięwzięcie, które powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej. Regularnie w ostatni piątek września, w blisko 200 europejskich miastach odbywają się spotkania naukowców, studentów i członków środowisk naukowych z młodymi ludźmi, w których budzą się naukowe zainteresowania.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-25
Data aktualizacji: 2021-09-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat