Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miasto Kraków nagrodzone za walkę z grypą i COVID-19

23 września odbyła się Debata Ekspertów Flu&Covid-19 Forum w Warszawie, na której zostały przedstawione nowe Rekomendacje Ekspertów dotyczące stosowania szczepionek przeciw grypie i COVID-19.

Na forum przedstawiciel Krakowa odebrał z rąk ekspertów szczególne wyróżnienie dla Krakowa: „Propagatora szczepień przeciw COVID-19”.

Miasto Kraków wielokrotnie otrzymało wyróżnienie (tytuł lidera i eksperta) Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy za wieloletnią realizację programów polityki zdrowotnej i popularyzację szczepień ochronnych, szczególnie przeciwko grypie wśród mieszkańców.

Uczestnicy spotkania podkreślili, że kluczowa jest współpraca wszystkich pracowników ochrony zdrowia oraz wsparcie instytucji publicznych w walce z epidemią, w budowaniu społecznego zaufania wobec szczepień, a także zwiększeniu poziomu wyszczepialności wśród społeczeństwa – zarówno przeciw grypie, jak i COVID-19. Eksperci zgodzili się, że istotną kwestią jest zwiększenie dostępności do szczepień przeciw grypie poprzez implementację rozwiązań systemowych wypracowanych wcześniej dla COVID-19, tj. umożliwienie realizowana szczepień przeciw grypie w aptekach i szkołach, kwalifikację do szczepień przez pielęgniarki oraz regularne przypominanie o szczepieniach m.in. z wykorzystaniem Internetowego Konta Pacjenta.

Więcej informacji o rekomendacjach na stronie opzg.pl.

pokaż metkę
Autor: WYDZIAŁ POLITYKI SPOŁECZNEJ i ZDROWIA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-25
Data aktualizacji: 2021-10-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat