Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przetarg na projekt rozbudowy odcinka ul. Kocmyrzowskiej

Zarząd Inwestycji Miejskich szuka chętnych do zaprojektowania rozbudowy ulicy Kocmyrzowskiej – na odcinku od ulicy Bukszpanowej do granic miasta i dalej do istniejącej już dwupasmówki w miejscowości Prusy. To wspólna inwestycja Krakowa i województwa małopolskiego.

Fot. zim.krakow.pl

Przetarg dotyczący zaprojektowania rozbudowy ulicy Kocmyrzowskiej oraz części drogi wojewódzkiej 776 na fragmencie pomiędzy ulicą Bukszpanową i Kantorowicką a miejscowością Prusy. Projektant będzie musiał przygotować wielobranżową i wielowariantową koncepcję nowej arterii wraz z dokumentacja projektową, potrzebną do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty w przetargu można składać do 4 października. Zgodnie z założeniem, wykonawca będzie miał 13 miesięcy na realizację zadania od momentu podpisania umowy.

Ogłoszony przetarg to kolejny krok na drodze do budowy nowoczesnej, bezpiecznej drogi wylotowej  z Krakowa w kierunku Proszowic. Projekt pozwoli na uzyskanie pozwoleń na budowę, a następnie wybór wykonawcy zadania. Odcinek ul. Kocmyrzowskiej pomiędzy ul. Bukszpanową a miejscowością Prusy to trzeci element rozbudowy całego układu drogowego w tej części miasta.

Dodajmy, że odcinek pomiędzy węzłem Grębałów a ulicą Bukszpanową wybuduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach realizacji drogi ekspresowej S7. Pozostaje jeszcze odcinek miedzy ulicą Bulwarową a węzłem Grębałów. W tym przypadku ZIM będzie chciał zlecić opracowanie koncepcji wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej.

ADRES: ul. Kocmyrzowska, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-23
Data aktualizacji: 2021-09-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź