Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pasmo dla dzieci i rodzin na Festiwalu Conrada

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Conrada wykreślamy, sondujemy i odmalowujemy naturę przyszłości. A nikt nie ma natury bardziej eksperymentalnej od dzieci! Konstruktorki i myśliciele, do których świat należy, wezmą sprawy w swoje ręce, by pokazać dorosłym, jak może być.

Fot. materiały prasowe

W sobotę, 23 października, o godz. 10.00, na warsztatach „Pantera Adela i planeta kombinacji” dzięki wsparciu ilustratorki, Katarzyny Walentynowicz „Pantera Adela i ekoferajna”, tekst Paweł F. Majka, Wydawnictwo Widnokrąg), stworzymy niesamowite gry planszowe. Tego samego dnia od południa zapraszamy do odwiedzenia instalacji „Pola idzie na pole”, której główna bohaterka, ośmiornica, przygotowała dla dzieci liczne niespodzianki. 23 października na najmłodszych  czeka jeszcze jedna atrakcja. „Teatr rzeczy znalezionych”, inspirowany książką „Dołek” (Emma Adbåge, Wydawnictwo Zakamarki), to warsztat w pudełku przygotowany przez Edytę Stajniak oraz Beatę Kwiecińską i Macieja Dąbrowskiego, twórców domu kultury INSPIRO. Pokażą oni, że z pagórków, krzaków, patyków i kamieni można wyczarować prawdziwy teatr.

W niedzielę, 24 października, o godz. 10.00, w trakcie spotkania „Przybij piątkę Kociej Szajce. Wielka przygoda w Krakowie!”, Agata Romaniuk opowie o swojej najnowszej książce (ilustracje Malwina Hajduk, Wydawnictwo Agora). Zaraz po spotkaniu dzieci przeniosą się do świata, który pudlom w głowach się nie mieści, za sprawą warsztatów „Wyspa przyszłości”. Najmłodsi wraz z bohaterami książki „Pudle i frytki”, napisanej i zilustrowanej przez Piję Lindenbaum (Wydawnictwo Zakamarki), zbudują miejsce otwarte dla każdego.

Dzieci oraz ich rodzice skorzystają z oferty festiwalowej także w domowym zaciszu i na świeżym powietrzu. Autorka kolejnej festiwalowej atrakcji przeznaczonej dla całych rodzin, Anna Zajda, to specjalistka od edukacji artystycznej. Jej „Papierowy ogród”, inspirowany książką „To pestka” (Kirsten Bradley, Wydawnictwo Kropka), jest warsztatem w formie plansz do wycinania i kolorowania, które umożliwią kreatywną zabawę. „Papierowy ogród” będzie dostępny na stronie conradfestival.pl od 18 października.

Zapisy na wszystkie działania zostały uruchomione 11 października. Informacje na temat zapisów pojawią się na stronie conradfestival.pl. Forma wydarzeń uzależniona będzie od sytuacji epidemicznej. Warsztat w pudełku można odebrać w pałacu Potockich od godz. 12.00 do godz. 14.00 po wcześniejszym wypełnieniu formularza. Liczba pudełek jest ograniczona.

Wszystkie festiwalowe książki będą dostępne w wypożyczalni i pracowni dla dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ul. Rajska 1. Zachęcamy do czytania przez cały rok, nie tylko podczas festiwalu.

Więcej szczegółów na profilach festiwalowych na Facebooku i Instagramie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-22
Data aktualizacji: 2021-10-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat