Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dariusz Wieczorek najlepszym motorniczym w Krakowie

W konkursie „Bezpieczna jazda komunikacją miejską”, który odbył się 17 września, rywalizowali motorniczowie i elektromechanicy. Spośród 12 motorniczych najlepiej z wszystkimi zadaniami poradził sobie Dariusz Wieczorek. Drugie miejsce w konkursie zajął Jakub Lewandowski, a trzecie Grzegorz Szydło. Drużynowo najlepsza okazała się drużyna reprezentująca KTR (spółki-córki MPK SA w Krakowie). Kolejne miejsca zajęły zajezdnia tramwajowa Nowa Huta i Pogórze.

Fot. materiały MPK
materiały MPK

Podobnie jak w przypadku rywalizacji kierowców, konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność płynnej i bezpiecznej jazdy tramwajem.

Motorniczowie musieli najpierw prowadzić tramwaj Lajkonik z zasłoniętym prędkościomierzem przez wyznaczony odcinek kontrolny z prędkością 10 km/h. W kolejnym zadaniu motorniczowie musieli zatrzymać tramwaj tak, aby drugie drzwi znalazły się na wprost wyznaczonego miejsca. Trudnym zadaniem było także prowadzenie wagonu zabytkowego i zatrzymanie go w taki sposób, aby znalazł się jak najbliżej wyznaczonej linii. Wszyscy zawodnicy musieli jeszcze wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz motorniczych rywalizowali także elektromechanicy. Wśród elektromechaników pierwsze miejsce zajął Stanisław Majcher ze Stacji Obsługi Tramwajów Nowa Huta. Drugie miejsce zajął Wiesław Żelasko ze Stacji Obsługi i Remontów, a trzecie Adam Adamaszek z Podgórza. Drużynowo pierwsze miejsce zajęli elektromechanicy z Nowej Huty.

Zanim jednak zarząd MPK SA wręczył nagrody dla zwycięzców konkursu jedenastu motorniczych MPK SA otrzymało wyróżnienia i listy gratulacyjne za swoją postawę i pomoc innym. Ich zachowanie doceniła także Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, nadkomisarz Paweł Jastrząb, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, a także brygadier Arkadiusz Kielin, zastępca Komendanta Straży Pożarnej w Krakowie.

Nagrody za swoją postawę otrzymali: Anna Saniak (za ujęcie kieszonkowca), Krzysztof Nieć (za ostrzeżenie pieszej przechodzących przez jezdnię), Piotr Świdziński, Bogusław Per, Mirosław Żmuda, Piotr Gruszecki (za pomoc w odnalezieniu zaginionej osoby), Grzegorz Bartosik (za ujęcie wandala), Piotr Janczarski, Krzysztof Beliczyński (za pomoc w ugaszeniu płonącego samochodu), Marcin Badocha i Paweł Jamróz (za udzielenie pomocy chorej osobie). Konkurs „Bezpieczna jazda komunikacją miejską” daje okazję nie tylko do rywalizacji pracowników krakowskiego przewoźnika. Jest także okazją do ćwiczenia umiejętności ważnych w codziennej pracy kierowców i motorniczych. W konkursie duży nacisk jest bowiem położony na płynne i bezpieczne prowadzenie pojazdów oraz pomoc pasażerom.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-17
Data aktualizacji: 2021-09-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat