Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Remont ul. Kostaneckiego: zmiana organizacji ruchu

22 września nastąpiła zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Kostaneckiego. Wróciła możliwość wjazdu w ul. Kostaneckiego z ul. Wielickiej i Teligi. Z kolei w te ulice nie można wjechać z ul. Kostaneckiego. Do terenów szpitalnych oraz obiektów naukowych i handlowych można dojechać ul. Marii Orwid i Jakubowskiego.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Kostaneckiego, która nastąpiła 22 września, ma związek z kolejnym etapem przebudowy tej ulicy. Tym razem drogowcy przenieśli się z pracami na wschodnią część ulicy. Co za tym idzie, nie jest możliwy wyjazd z ul. Kostaneckiego w ul. Wielicką  i Teligi. Za to z tych ulic jest możliwy wjazd w ul. Kostaneckiego. Tam kierowcy jadą już po nowym asfalcie. Ruch dwukierunkowy na ul. Kostaneckiego obowiązuje od skrzyżowania z ul. Medyczną. Zachowana została także zawrotka na wysokości ul. Wlotowej. Wprowadzone zakazy nie dotyczą pojazdów służb medycznych.

W tym czasie wykonawca przebudowy ul. Kostaneckiego będzie kontynuował roboty na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Wielicką, polegające m.in. na instalacji oświetlenia, sygnalizacji i systemu sterowania ruchem.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Kostaneckiego jest pierwszym z zadań, którego celem jest modernizacja układu drogowego w Prokocimiu i poprawa obsługi komunikacyjnej Szpitala Uniwersyteckiego. Prace rozpoczęły się wiosną i zakończą na początku 2022 roku. Od września tego roku rozpoczęła się z kolei realizacja drugiego etapu zadania, czyli rozbudowa ul. Jakubowskiego.

Linie autobusowe:

 • nr 144 – w kierunku os. Rżąka kursuje po stałej trasie. W kierunku Azorów kursuje po trasie zmienionej: „Rżąka” – ... – ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, nawrót na pętli „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka, przystanek „Prokocim Szpital” – ... – „Azory”
  • Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” jest nieczynny. W zamian autobusy zatrzymują się na pętli „Miejskie Centrum Opieki”
 • nr 163 – w kierunku os. Rżąka kursuje po stałej trasie. W kierunku os.  Piastów kursuje po trasie zmienionej: „Rżąka” – ... – ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, nawrót na pętli „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka, ul. Teligi – ... – „Os. Piastów”
  • Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” jest nieczynny. W zamian autobusy zatrzymują się na pętli „Miejskie Centrum Opieki”
 • nr 183 – w kierunku „Miejskiego Centrum Opieki” / „Wydziału Farmaceutycznego UJ” kursuje po stałej trasie. W kierunku „Złocienia” kursuje po trasie zmienionej: „Wydział Farmaceutyczny UJ” – ul. Kostaneckiego, ul. Jakubowskiego,, nawrót na pętli „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka, ul. Teligi” – ... – „Złocień”
  • Kursy rozpoczynające trasę na pętli „Miejskie Centrum Opieki” jadą ul. Jakubowskiego od pętli do ul. Wielickiej i następnie ul. Wielicką do skrzyżowania z ul. Teligi
  • Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” jest nieczynny
 • nr 204 – w kierunku Wieliczki kursuje po stałej trasie. W kierunku „Czerwonych Maków P+R” kursuje po trasie zmienionej: „Wieliczka Miasto” – ... – ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, nawrót na pętli „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka, przystanek „Prokocim Szpital” – ... – „Czerwone Maki P+R”
  • Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” jest nieczynny. W zamian autobusy zatrzymują się na pętli „Miejskie Centrum Opieki”.

Rozkłady jazdy zostały zmienione i są dostępne na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

remont kostaneckiego

pokaż metkę
Autor: Tomasz Róg
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-16
Data aktualizacji: 2021-09-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat