Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bezpieczeństwo w Krakowie – sprawdź mapę

W ramach programu „Bezpieczny Kraków” powstał nowy serwis internetowy Bezpieczeństwo w Krakowie, gdzie możemy sprawdzić, który rejon Krakowa jest najbezpieczniejszy, a w których dzielnicach najczęściej dochodzi do naruszenia przepisów prawa. To pierwsze tego typu narzędzie w Polsce.

Fot. Bezpieczny Kraków

Na poszczególnych mapach tego serwisu można zobaczyć ,w jakich częściach Krakowa są najczęściej dokonywane przestępstwa takie jak np.: niszczenie cudzego mienia czy kradzieże pojazdów. Baza powstała na podstawie danych pochodzących z oficjalnych rejestrów policji i Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Serwis internetowy będzie stopniowo uzupełniany i aktualizowany. Poza mapami na stronie można znaleźć zakładkę „Badania”. Prezentowane tam będą wyniki prowadzonych analiz w zakresie przestępstw i wykroczeń w Krakowie oraz poczucia bezpieczeństwa jego mieszkańców.

Systematycznie prowadzona jest ocena przydatności informa­cji pod kątem obecnych i planowanych w przyszłości działań związanych z bezpieczeństwem w Krakowie, a katalog danych regularnie się poszerza.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-16
Data aktualizacji: 2021-09-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź