Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Organizacja ruchu na ul. Grzegórzeckiej

W związku z powrotem do nauki stacjonarnej lub hybrydowej w szkołach i uczelniach, badane jest natężenie ruchu w rejonie ulicy Grzegórzeckiej, w kontekście przywrócenia stanu sprzed czasowych rozwiązań, obowiązujących w czasie obostrzeń pandemicznych.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Po zmianach ruch samochodowy ma zostać oddzielony od torowiska i przeniesiony na pas ruchu, w miejsce obecnie funkcjonującej czasowej drogi dla rowerów.

Pas dla rowerów na ulicy Grzegórzeckiej był z założenia rozwiązaniem tymczasowym, zrealizowanym w czasie pandemii, gdy znacząco zmniejszona została częstotliwość kursowania tramwajów. Po wzmocnieniu komunikacji zbiorowej na ul. Grzegórzeckiej, zwiększona zostanie częstotliwość kursowania tramwajów, m.in. w związku z przywróceniem nauki stacjonarnej. Ścieżka rowerowa powróci na ulicę Grzegórzecką za rok lub dwa, po powstaniu przystanku kolejowego Kraków Grzegórzki i wprowadzeniu nowej organizacji ruchu w tamtym rejonie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz miasta, pod koniec sierpnia zmianą organizacji ruchu został objęty również most Grunwaldzki. W północnej części mostu dla ruchu samochodowego przywrócone zostały dwa pasy w kierunku Centrum Kongresowego ICE Kraków. O tych zmianach można przeczytać tutaj.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-15
Data aktualizacji: 2021-09-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat