Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bieżanów – zmiany w kursowaniu linii autobusowych

Od 18 września linia autobusowa nr 133 kursuje po nowej trasie z Łagiewnik do pętli „Nowy Bieżanów Południe”. Natomiast linia nr 153 została wydłużona do węzła „Prokocim Szpital”, a następnie kursuje ulicami Wielicką i Aleksandry również do pętli „Nowy Bieżanów Południe”.

Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie

Niestety wcześniejsza koordynacja linii nr 133 i 153 na wspólnym odcinku trasy, z uwagi na korki czy długość tras, w praktyce nie działała. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie zdecydował się więc na skrócenie linii 133 do pętli „Nowy Bieżanów Południe”.

W zamian linia nr 153 została wydłużona do węzła przesiadkowego „Prokocim Szpital” i wzmocniona do 15 minut w godzinach szczytu i 30 minut poza godzinami szczyt. Zmiana ta pozwoli na wygodną przesiadkę na tramwaje i inne linie autobusowe.

ZTP będzie kontynuować kontrole funkcjonowania autobusów w tym rejonie miasta i wprowadzać ewentualne korekty, aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność komunikacji miejskiej.

Linie autobusowe:

  • nr 133 – kursuje po nowej, skróconej trasie: „Łagiewniki” – … – ul. Teligi, ul. Aleksandry – „Nowy Bieżanów Południe”. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian
  • nr 153 – kursuje po nowej, wydłużonej trasie: „Bieżanów Potrzask” – … – ul. Ćwiklińskiej, ul. Teligi, ul. Wielicka, ul. Mała Góra, ul. Aleksandry – „Nowy Bieżanów Południe”. Linia kursuje w dni powszednie w godzinach szczytu co 15 minut, w dni powszednie poza szczytem co 30 minut i w dni powszednie w godzinach wieczornych oraz przez cały dzień w soboty i święta co 40 minut
  • nr 433 – trasa i godziny kursowania pozostają bez zmian. Została wprowadzona korekta rozkładu jazdy.

Zasady zachowania ważności biletów:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 133 i 153, których okres obowiązywania rozpoczął się najpóźniej 17 września, zachowują ważność (do końca terminu ich obowiązywania) na dotychczasowych i nowych trasach tych linii. Bilety okresowe, których okres obowiązywania rozpoczął się 18 września lub później, zachowują ważność tylko na nowych trasach tych linii.

ADRES: ul. Aleksandry, Kraków
pokaż metkę
Autor: Tomasz Róg
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-13
Data aktualizacji: 2021-09-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat