Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Święto Seniorów

W tym roku już po raz ósmy organizowane są Międzynarodowe Senioralia w Krakowie. Impreza odbędzie się od 15 do 16 września. Patronat nad tym wydarzeniem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to wydarzenie, które odbywa się corocznie i gromadzi dużą liczbę uczestników. W  2019 roku było to 2500 osób z 60 miast. Na wydarzenie zapraszani są członkowie rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych, a także przedstawiciele władz samorządowych z całej Polski. Wydarzenie zainauguruje konferencja poświęcona doświadczeniom i inspiracjom w polityce senioralnej samorządów. Tego dnia zostanie także zaprezentowany seans inaugurujący „Kino dla Seniora”.

16 września odbędzie się uroczysta msza św. w kościele Mariackim, po której nastąpi pochód paradny do Parku Jordana. Na miejscu odbędą się bezpłatne badania i konsultacje. Seniorzy dowiedzą się więcej na temat zdrowia. Poza częścią wykładową i prozdrowotną nie zabraknie również rozrywki i sportu wraz z imprezą integracyjną, którą poprowadzi DJ Wika.

VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to wydarzenie, którego celem jest kształtowanie i utrwalanie wśród seniorów postawy aktywnego obywatela, a także integrowanie poprzez budowanie świadomości ergonomicznej, prawnej oraz prozdrowotnej osób 60+.

Więcej na temat tegorocznych Senioraliów.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-09-13
Data aktualizacji: 2021-09-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat