Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Współistnienie” – oprowadzanie po wystawie w Muzeum Podgórza

Muzeum Podgórza zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Współistnienie”, związanej z życiem nas i naszego miasta w czasie pandemii COVID-19. W wydarzeniu, które odbędzie się dziś, 17 września, wezmą udział twórcy zaangażowani w powstanie ekspozycji, m.in. Iwona Siwek-Front, Paulina Taranek, Mateusz Szczypiński i Artur Wabik.

Współistnienie
Muzeum Krakowa / materiały prasowe

„Czas pandemii paradoksalnie sprzyja twórczości artystycznej. Artyści, wyczuleni na otoczenie i mocnej reagujący na wydarzenia, z wnikliwością obserwują i opisują codzienność, a ich twórczość traktować można jak reporterski, symboliczny i pouczający zapis rzeczywistości. Widzą, słyszą i czują więcej. Sztuka, jak zawsze, okazała się niezastąpionym środkiem wyrazu w sytuacji, którą trudno jest nazwać i opisać w prosty sposób. Nie są to działanie wymuszone i nastawione na wpisanie się za wszelką cenę w aktualne trendy. Pandemia dotknęła każdej sfery życia człowieka, a artyści starali się czerpać z tego inspiracje i motywacje.

Część z nich, zamknięta w pracowniach, malowała, rysowała, pisała. Niektórzy wychodzili na puste ulice Krakowa i ingerowali w pozornie martwą tkankę miasta, ożywiając ją i dając nadzieję. Wielu dzieliło się swoją twórczością w mediach społecznościowych. Twórczość pandemiczna to ważny ślad czasów i sytuacji, w której znalazł się świat i człowiek na przełomie drugiej i trzeciej dekady XXI wieku” – czytamy na stronach internetowych Muzeum Krakowa.

Oprowadzanie rozpocznie się o godz. 16.00 w holu Muzeum Podgórza. Limit: 15 osób. Udział w cenie biletu wstępu. Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35): e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel.: 12 426 50 60. Możliwość nabycia biletów również w kasie Muzeum Podgórza.

pokaż metkę
Autor: Tomasz Róg
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-13
Data aktualizacji: 2021-09-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat