Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Poszukiwani kandydaci na radnych

Trwa nabór do kolejnej, IX kadencji Młodzieżowej Rady Krakowa. Uczniowie krakowskich szkół ponadpodstawowych mogą zgłaszać chęć bycia młodzieżowym radnym do 20 września.

Fot. Magdalena Bartlewicz
Magdalena Bartlewicz

W skład Młodzieżowej Rady Krakowa może wejść jeden przedstawiciel szkoły ponadpodstawowej znajdującej się terenie Krakowa. Zgłoszenia dokonuje dyrektor placówki. Szkolenie dla nowo wybranych radnych odbędzie się 24 września 2021 r. o godz. 16.00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego przy placu Wszystkich Świętych 3-4, a pierwsza sesja zaplanowana jest na 29 września 2021 r. w godzinach popołudniowych.

- Jestem przekonany, że jednym z najważniejszych podejmowanych w procesie edukacji młodych ludzi zadań jest przygotowanie świadomych i odpowiedzialnych obywateli, gotowych do udziału w życiu społecznym. Poczucie możliwości wpływania na rzeczywistość z całą pewnością wzmacnia zaangażowanie młodzieży w lokalne inicjatywy. Licząc na Państwa współpracę, życzę owocnych wyborów – mówi Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Młodzieżowa Rada Miasta Krakowa została powołana uchwałą Rady Miasta Krakowa z 19 lutego 2014 r.  w celu wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród młodzieży. Misją Młodzieżowej Rady Krakowa jest kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich, demokratycznych i patriotycznych poprzez m.in.: rozwijanie, wspieranie i upowszechnianie idei samorządności wśród młodzieży, promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, upowszechnianie zasad działania samorządu terytorialnego wśród młodzieży, inicjowanie, wspieranie i koordynowanie samorządowej działalności młodzieży, rozpoznawanie i reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji publicznych i pozarządowych, organizację aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, integrację i współpracę środowisk młodzieżowych na terenie Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-09-09
Data aktualizacji: 2021-09-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat