Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bezpłatne szczepienia na grypę dla dzieci w Krakowie

W Krakowie będą bezpłatne szczepienia na grypę dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat – tak 25 sierpnia zdecydowali radni w trakcie głosowania nad projektem uchwały.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

„Program profilaktyki zachorowań na grypę dla dzieci w wieku 6–60 miesięcy w Gminie Miejskiej Kraków”, uzyskał wcześniej pozytywną opinię prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, która jest niezbędna, aby realizować taki projekt w mieście.

Jego głównym celem jest zwiększanie odporności na zakażenia wirusem grypy właśnie w tej grupie. Ważną częścią programu będą także szkolenia dla personelu medycznego na temat tej choroby oraz jej profilaktyki. Program przewiduje także działania informacyjne skierowane do rodziców o roli szczepień dzieci w profilaktyce chorób zakaźnych, ich skuteczności czy powikłań po grypie.

W najbliższym czasie zostanie przygotowany konkurs ofert w celu wyłonienia realizatorów. Umowy na szczepienie będą podpisane jeszcze w tym roku. Udział w programie darmowych szczepień będzie dobrowolny.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, każdego roku na grypę choruje od 5 do 15 proc. populacji. Zachorowania występują w każdej grupie wiekowej i rocznie mogą obejmować 5–10 proc. dorosłych oraz 20–30 proc. dzieci.

pokaż metkę
Autor: EMILIA KRÓL
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-19
Data aktualizacji: 2021-09-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat