Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

14. Bieg Trzech Kopców

Zbliża się 14. Bieg Trzech Kopców. Zapisy trwały niespełna tydzień i w tym czasie osiągnięty został ustalony limit 2000 uczestników. Poniżej prezentujemy trasę, z którą już 3 października zmierzą się biegacze. 

Fot. ZIS
ZIS

Uczestnicy będą mieli do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Dokładny opis trasy

Start: pod Kopcem Krakusa.

Trasa: ul. F. Maryewskiego, Pod Kopcem, Za Torem, kładką nad al. Powstańców Śląskich, ul. Dembowskiego, ul. Parkowa, Rynek Podgórski, ul. Brodzińskiego, kładka pieszo-rowerowa im. o. Bernatka, w lewo ul. Podgórską (chodnikiem) i pochylnią zbieg w dół na Bulwar Inflancki nad Wisłą (199 m n.p.m.), dalej bulwarami Wisły do ul. Flisackiej, ul. Kościuszki (chodnikiem pod Norbertanki), ul. św. Bronisławy, al. Waszyngtona pod Kopiec Kościuszki (Wzgórze św. Bronisławy 333 m n.p.m.), dalej al. Waszyngtona, przecięcie ul. Starowolskiej, niebieski szlak rowerowy do al. Do Kopca.

Meta: pod Kopcem Piłsudskiego (Wzgórze Sowiniec 358 m n.p.m.).

Długość trasy biegu ok. 13 km

Trening z Marcinem Świercem

18 września odbył się specjalny trening przygotowujący do 14. Biegu Trzech Kopców prowadzony przez Marcina Świerca. Dodatkowo, w godz. 8.00-14.30 dla wszystkich zawodników odbyły się konsultacje ze specjalistami ortopedii, traumatologii i fizjoterapii w siedzibie Sportoklinik.

Marcin Świerc – partner Sportoklinik najlepiej czuje się na dystansach ultra, wielokrotnie zdobywał medal Mistrzostw Polski w biegach górskich na różnych dystansach. Jest obecnym Mistrzem Polski w biegach górskich na długim dystansie. Startował w Mistrzostwach Świata w  2016 roku, w których zdobył wysokie 7. miejsce. W ostatnich latach potwierdził swoją przynależność do światowej elity zdobywając m.in. 2. miejsce na CCC (Festiwal UTMB) w 2017, a rok później po niesamowitej końcówce zwyciężył w Chamonix na trasie TDS (także festiwal UTMB). Swoją pasją i doświadczeniem Marcin chętnie dzieli się ze swoimi zawodnikami, których wspiera przy spełnianiu biegowych marzeń będąc dla nich trenerem i mentorem.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-17
Data aktualizacji: 2021-09-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat