Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poważna awaria energetyczna przy ulicy Witosa

W wyniku awarii energetycznej przy ulicy Witosa przepalony został kabel zasilający podstację. To doprowadziło do braku zasilania w sieci trakcyjnej. W związku z awarią tramwaje nie dojeżdżają do pętli na Kurdwanowie. Na odcinku „Kabel” – „Kurdwanów” kursuje zastępcza komunikacja autobusowa. Według energetyków szacunkowy termin usunięcia awarii to dziś, 8 sierpnia.

Linia zastępcza nr 750
Maciej Grzyb / krakow.pl

Od piątku, 6 sierpnia aż do czasu usunięcia awarii kursuje zastępcza linia autobusowa nr 750 na trasie: „Os. Kurdwanów” – ul. Stojałowskiego, ul. Halszki, ul. Witosa, ul. Nowosądecka – „Bieżanowska” (powrót: ul. Wolska).

Przystanek końcowo-początkowy „Bieżanowska” jest zlokalizowany na ul. Wielickiej (w kierunku Wieliczki).

W piątek, 6 sierpnia, linia kursowała co 4-5 minut w godzinach szczytu i co 9-10 minut poza szczytem. W sobotę, 7 sierpnia, autobusy kursowały co 7-8 minut w godz. 8-20 i co 10 minut poza tymi godzinami. Dzisiaj, 8 sierpnia częstotliwość kursowania to co 15 minut do godz. 8.00, co 7,5 min. w godz. 13-20 i co 10 minut w pozostałych godzinach.

Przewidywany termin przywrócenia ruchu tramwajowego może ulec zmianie. W przypadku zaistnienia takiej możliwości tramwaje zostaną ponownie skierowane do pętli „Kurdwanów P+R”, a kursowanie linii zastępczej zostanie wstrzymane.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-05
Data aktualizacji: 2021-08-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat