Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Akcja spisowa w Krakowie

Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W najbliższych dniach z tej okazji organizowane będą specjalne akcje spisowe. Będzie się można spisać m.in. w specjalnych spisobusach.

Fot. spis.gov.pl
spis.gov.pl

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom, punkty spisowe są wciąż dostępne w plenerze. Takie stanowiska cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego nadal kontynuujemy spis na krakowskich placach targowych, a dodatkowo funkcjonują punkty spisowe w galeriach handlowych oraz na terenie kościołów:

Plenerowe punkty spisowe

  • 30 września – Rynek Główny, w godz. 10.00–18.00

 

Punkty spisowe na placach targowych (w godz. 8.00–14.00)

  • 30 września – Stary Kleparz
  • 30 września – Plac Imbramowski


Punkty Obsługi Mieszkańców

Od 16 sierpnia jest także możliwość spisania się w Galerii Bronowice oraz w Galerii Serenada – na stanowiskach obsługiwanych przez pracowników Wydziału Spraw Administracyjnych. Stanowiska spisowe są czynne w godzinach otwarcia POM, tj. od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00–18.00.

W dalszym ciągu można skorzystać ze stanowisk spisowych w lokalizacjach UMK przy al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a oraz na os. Zgody 2, w godz. 8.00–18.00.

Zachęcamy również mieszkańców do spisu przez internet na stronie spis.gov.pl lub infolinię spisową pod numerem telefonu 22 279 99 99.

A dlaczego warto się spisać? Choćby po to, by polityka państwa i samorządów była trafniejsza – lepiej odpowiadała na nasze wspólne potrzeby i oczekiwania. Przeczytaj list prezesa GUS i prezesa Związku Miast Polskich [PDF].

pokaż metkę
Autor: EMILIA KRÓL
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-16
Data aktualizacji: 2021-09-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat