Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Sierpniowe oprowadzania po pałacu Krzysztofory

Przez cały sierpień Muzeum Krakowa zaprasza na oprowadzania, podczas których będzie można zwiedzić z przewodnikiem wyremontowane wnętrza pałacu Krzysztofory.

Krzysztofory po remoncie
Bogusław Świerzowski/Krakow.pl

Pałac Krzysztofory to jedna z najważniejszych i najbardziej okazałych rezydencji miejskich Krakowa. W trakcie spaceru poznamy bogatą historię Krzysztoforów. Cofniemy się do średniowiecza, do czasów, kiedy znajdowały się tutaj kamienice mieszczańskie, których przebudowa w XVII w. doprowadziła do powstania rezydencji magnackiej goszczącej przez stulecia władców i najważniejsze osoby w państwie. Spojrzymy także na historię Krzysztoforów z szerszej perspektywy, prezentując rezydencję jako świadka najważniejszych wydarzeń w dziejach Krakowa oraz Polski. Podczas spaceru muzealnicy przybliżą nie tylko bogate dzieje i dziedzictwo Krzysztoforów, ale także zaprezentują jego odnowione i dostosowane do nowej funkcji wnętrza.

Terminy:

  • piątek, 27 sierpnia, godz. 16.30.

Miejsce zbiórki: sień pałacu Krzysztofory. Ilość miejsc ograniczona. Cena: 10 zł od osoby. Uczestnicy spacerów zobowiązani są do zakrywania ust i nosa.

Rezerwacja miejsc i sprzedaż biletów: Centrum Obsługi Zwiedzających w pałacu Krzysztofory, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl.

 

pokaż metkę
Autor: Tomasz Róg
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-02
Data aktualizacji: 2021-08-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat