Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Połowinki wakacyjne” – akcja promująca bezpieczne wakacje

Dziś, w godz. 10.00–18.00, na terenie Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Przylasek Rusiecki”, kolejny raz prowadzona była akcja „Połowinki wakacyjne”. Promuje ona wśród dzieci i młodzieży bezpieczne zachowania w czasie wakacji.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Akcja, skierowana do dzieci i młodzieży, zorganizowana tym razem w połowie wakacji, ma uwrażliwiać, przestrzegać  i uczyć bezpiecznych zachowań w trakcie wypoczynku. Mijający miesiąc wakacji pokazuje, że tego typu działania profilaktyczne są potrzebne.

Policjanci, strażnicy miejscy oraz strażacy będą prowadzić aktywną kampanię profilaktyczno-edukacyjną w zakresie bezpieczeństwa nad wodą, podczas spędzania czasu wolnego w domu lub na zorganizowanym wypoczynku letnim, w podróży, bezpieczeństwa poruszania się po drogach i szlakach górskich, zabezpieczenia mienia, oraz podczas gier i zabaw rekreacyjnych w terenie. Uczestnicy otrzymają materiały informacyjne, a także będą mieli możliwość obejrzenia pojazdów uprzywilejowanych i ratowniczych.

 

W akcji funkcjonariuszy „wspomagać” będą maskotki, przedstawiające smoki straży miejskiej i małopolskiej policji. Nie braknie też atrakcji: pojawi się miasteczko edukacyjno-profilaktyczne, będą gry i zabawy, konkursy z nagrodami, pojazdy i psy służbowe, skuter wodny, deska ratownicza, patrole rowerowe i wiele innych niespodzianek.

Akcja zorganizowana jest przez Wydział Prewencji KWP w Krakowie, wspólnie z Komendą Miejską Policji, Strażą Miejską Miasta Krakowa, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej oraz Krakowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-01
Data aktualizacji: 2021-08-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat