Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków Quidditch Cup 2021

Dziś, w godzinach 9.00–17.00, oraz w niedzielę, w godzinach 10.00–15.00, na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków „Wschód” przy osiedlu Szkolnym 39, odbędzie się niepowtarzalne wydarzenie – Kraków Quidditch Cup 2021.

Fot. KS Kraków Dragons
KS Kraków Dragons

Qudditch sportowy to połączenie elementów rugby, piłki ręcznej i zbijaka. Mimo że wywodzi się z książek o Harrym Potterze, to obecnie stał się poważną międzynarodową dyscypliną o własnych zasadach, odbiegających już znacznie od tych opisanych w serii o młodym czarodzieju.

Projekt jest realizowany w ramach Inicjatywy Lokalnej i składa się z dwóch etapów. W sobotę członkowie drużyny Kraków Dragons przeprowadzą bezpłatny, otwarty trening dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat, na którym zostaną zaprezentowane podstawowe zasady quidditcha. Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w licznych grach i zabawach, a także sprawdzenia swoich sił w meczu. Ze względów organizacyjnych obowiązuje limit 40 uczestników.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dostarczyć zgodę rodzica lub prawnego opiekuna. Szczegóły są dostępne tutaj.

Bezpośrednio po treningu, na tym samym obiekcie, zostanie przeprowadzony towarzyski turniej quidditcha. W zawodach wezmą udział wielokrotnie nagradzane i bardzo doświadczone drużyny z Polski oraz z zagranicy: Aemona Argonauts (Słowenia), Danube Direwolves (Austria), Skyweavers Łódź (Polska), Prague Pegasus (Czechy), Pressburg Phantoms (Słowacja), Vienna Vanguards (Austria) oraz Wanderates (Wrocław Wanderers + Łódź Pirates - Polska).

Więcej szczegółów znajduje się tutaj.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-26
Data aktualizacji: 2021-07-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat