Klimat rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Youth Krak Hack. W dobrym klimacie!”

„Youth Krak Hack. W dobrym klimacie!” – piąta edycja maratonu projektów społecznych, skierowana do krakowskiej młodzieży, poświęcona była rekomendacjom wypracowanym w trakcie I Krakowskiego Panelu Klimatycznego.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Uczestnicy wydarzenia, w trakcie 12 godzin mierzyli się z wyzwaniem opracowania kampanii społecznej kształtującej postawy proklimatyczne, zawierającej elementy edukacyjno-informacyjne, skierowanej do mieszkańców Krakowa:

  • młodzieży
  • rodziny z dziećmi
  • seniorów
  • przedsiębiorców i inwestorów.

Kampania powinna była uwzględniać potrzeby wyżej wymienionych grup odbiorców, a także różnorodne narzędzia komunikacji i edukacji, takie jak np.: cykliczne wydarzenia edukacyjne w dzielnicach, spotkania ze ekspertami, materiały edukacyjne dla nauczycieli i placówek oświatowych; media lokalne, informacje w komunikacji miejskiej, informacje w przestrzeni publicznej, ekrany informacyjne itp.

Dawkę praktycznej wiedzy oraz wsparcie zapewniali mentorzy, specjaliści z zakresu klimatu, promocji oraz tworzenia kampanii społecznych.

W wydarzeniu brała udział młodzież oraz studenci mieszkający w Krakowie, w wieku od 13 do 26 lat. Chęć udziału w hakatonie mogły zgłosić osoby indywidualne oraz grupy (od trzech do pięciu osób).

Finał wydarzenia, podczas którego jury wybierze najciekawsze kampanie społeczne, odbędzie się 30 sierpnia w sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane przez Gminę Miejską Kraków, a autorzy trzech najlepszych propozycji otrzymają nagrody finansowe.

Maraton projektów społecznych oraz jego gala finałowa planowane są do realizacji w formie stacjonarnej, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Zapraszamy stronę programu Młody Kraków 2.0 oraz wydarzenie na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-16
Data aktualizacji: 2021-08-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat